Altersklassen
age groups
WJ 2006
WJ 2004
WJ 2002
MJ 2006
MJ 2004
MJ 2002
MJ 2000

NRTag/ DayZeit/ TimePlatz/ CourtGruppe/ Group Team 1 Team 2   
101FR08:304A POST SV (AUT):Union West Wien 2 (AUT)9:13
102FR09:004A Union Tigers Korneuburg (AUT):WAT Fünfhaus/GRG15Schmelz/1 (AUT)11:21
103FR09:304A CS Alpha Oradea (ROM):POST SV (AUT)6:18
104FR10:004A Union Tigers Korneuburg (AUT):Union West Wien 2 (AUT)6:21
105FR10:304A WAT Fünfhaus/GRG15Schmelz/1 (AUT):CS Alpha Oradea (ROM)15:4
106FR11:004A POST SV (AUT):Union Tigers Korneuburg (AUT)15:6
107FR11:304A Union West Wien 2 (AUT):WAT Fünfhaus/GRG15Schmelz/1 (AUT)12:13
108FR12:004A CS Alpha Oradea (ROM):Union Tigers Korneuburg (AUT)8:16
109FR12:304B Union Raika Gänserndorf (AUT):Szentgotthardi VSE (HUN)9:11
110FR13:004B Bregenz Handball (AUT):MRK Krka/2 (SLO)11:9
111FR13:304C WAT Fünfhaus/GRG15Schmelz/2 (AUT):WAT Atzgersdorf (AUT)12:11
112FR14:004C MRK Krka/1 (SLO):Tatabanya Kodali (HUN)19:9
113FR14:304D Pick Szeged (HUN):Union West Wien 1 (AUT)20:5
114FR15:004D WAT Fivers Margareten (AUT):Union Horn (AUT)23:6
115FR15:304B Szentgotthardi VSE (HUN):MRK Krka/2 (SLO)13:19
116FR16:004B Union Raika Gänserndorf (AUT):Bregenz Handball (AUT)10:20
117FR16:304C WAT Atzgersdorf (AUT):Tatabanya Kodali (HUN)12:7
118FR17:004C WAT Fünfhaus/GRG15Schmelz/2 (AUT):MRK Krka/1 (SLO)16:22
119FR17:304D WAT Fivers Margareten (AUT):Pick Szeged (HUN)12:12
120FR18:004D Union West Wien 1 (AUT):Union Horn (AUT)14:3
121SA08:304B MRK Krka/2 (SLO):Union Raika Gänserndorf (AUT)14:8
122SA09:004B Szentgotthardi VSE (HUN):Bregenz Handball (AUT)8:19
123SA09:304A Union West Wien 2 (AUT):CS Alpha Oradea (ROM)20:2
124SA10:004A WAT Fünfhaus/GRG15Schmelz/1 (AUT):POST SV (AUT)11:11
125SA10:304C WAT Atzgersdorf (AUT):MRK Krka/1 (SLO)8:16
126SA11:004C WAT Fünfhaus/GRG15Schmelz/2 (AUT):Tatabanya Kodali (HUN)17:16
127SA11:304D Union Horn (AUT):Pick Szeged (HUN)9:28
128SA12:004D Union West Wien 1 (AUT):WAT Fivers Margareten (AUT)8:10
129SA12:304 1/4-FinaleWAT Fünfhaus/GRG15Schmelz/1 (AUT):MRK Krka/2 (SLO)13:14
130SA13:004 1/4-FinaleBregenz Handball (AUT):Union West Wien 2 (AUT)10:15
131SA13:304 1/4-FinaleMRK Krka/1 (SLO):WAT Fivers Margareten (AUT)18:15
132SA14:004 1/4-FinalePick Szeged (HUN):WAT Fünfhaus/GRG15Schmelz/2 (AUT)18:6
133SA14:304 VVFWAT Fünfhaus/GRG15Schmelz/1 (AUT):WAT Fivers Margareten (AUT)11:8
134SA15:004 VVFBregenz Handball (AUT):WAT Fünfhaus/GRG15Schmelz/2 (AUT)17:15
135SA15:304 1/2-FinaleMRK Krka/2 (SLO):MRK Krka/1 (SLO)10:20
136SA16:004 1/2-FinaleUnion West Wien 2 (AUT):Pick Szeged (HUN)9:20
137SA16:304 Platz/rank 7WAT Fivers Margareten (AUT):WAT Fünfhaus/GRG15Schmelz/2 (AUT)14:8
138SA17:004 Platz/rank 5WAT Fünfhaus/GRG15Schmelz/1 (AUT):Bregenz Handball (AUT)12:15
139SA17:304 Platz/rank 3MRK Krka/2 (SLO):Union West Wien 2 (AUT)13:16
140SA12:303  POST SV (AUT):Szentgotthardi VSE (HUN)18:6
141SA14:003  WAT Atzgersdorf (AUT):Union West Wien 1 (AUT)19:5
142SA14:303  Union Tigers Korneuburg (AUT):Union Raika Gänserndorf (AUT)10:14
143SA15:003  Tatabanya Kodali (HUN):Union Horn (AUT)18:3
144SA15:303 Platz/rank 11Szentgotthardi VSE (HUN):Union West Wien 1 (AUT)10:13
145SA16:003 Platz/rank 9POST SV (AUT):WAT Atzgersdorf (AUT)8:13
146SA16:303 Platz/rank 15Union Tigers Korneuburg (AUT):Union Horn (AUT)6:O
147SA17:003 Platz/rank 13Union Raika Gänserndorf (AUT):Tatabanya Kodali (HUN)9:11
148SO09:20USZ FinaleMRK Krka/1 (SLO):Pick Szeged (HUN)17:20
            
     TabelleRanking     
     1Pick Szeged (HUN)     
     2MRK Krka/1 (SLO)     
     3Union West Wien 2 (AUT)     
     4MRK Krka/2 (SLO)     
     5Bregenz Handball (AUT)     
     6WAT Fünfhaus/GRG15Schmelz/1 (AUT)     
     7WAT Fivers Margareten (AUT)     
     8WAT Fünfhaus/GRG15Schmelz/2 (AUT)     
     9WAT Atzgersdorf (AUT)     
     10POST SV (AUT)     
     11Union West Wien 1 (AUT)     
     12Szentgotthardi VSE (HUN)     
     13Tatabanya Kodali (HUN)     
     14Union Raika Gänserndorf (AUT)     
     15Union Tigers Korneuburg (AUT)     
     16Union Horn (AUT)     
     17CS Alpha Oradea (ROM)     

This post is also available in: enEnglish