Altersklassen
age groups
WJ 2006
WJ 2004
WJ 2002
MJ 2006
MJ 2004
MJ 2002
MJ 2000

NRTag/ DayZeit/ TimePlatz/ CourtGruppe/ Group Team 1 Team 2   
1FR09:002A Krka/1 (SLO):WAT Fünfhaus/GRG15Schmelz 2 (AUT)25:O
2FR09:302A Union Raika Gänserndorf (AUT):UHC Stockerau (AUT)5:9
3FR10:002A Union West Wien (AUT):Krka/1 (SLO)12:18
4FR10:302A Union Raika Gänserndorf (AUT):WAT Fünfhaus/GRG15Schmelz 2 (AUT)21:4
5FR11:002A UHC Stockerau (AUT):Union West Wien (AUT)13:14
6FR11:302A Krka/1 (SLO):Union Raika Gänserndorf (AUT)23:4
7FR12:002A WAT Fünfhaus/GRG15Schmelz 2 (AUT):UHC Stockerau (AUT)6:22
8FR12:302A Union West Wien (AUT):Union Raika Gänserndorf (AUT)25:7
9FR13:002C Tatabanya Kodali (HUN):HIB Liebenau Graz (AUT)10:9
10FR13:302C Union Horn (AUT):WAT Fivers Margareten (AUT)5:13
11FR14:002C Perchtoldsdorfer Devils (AUT):Tatabanya Kodali (HUN)7:13
12FR14:302C Union Horn (AUT):HIB Liebenau Graz (AUT)10:18
13FR15:002C WAT Fivers Margareten (AUT):Perchtoldsdorfer Devils (AUT)12:9
14FR15:302C Tatabanya Kodali (HUN):Union Horn (AUT)21:6
15FR16:002C HIB Liebenau Graz (AUT):WAT Fivers Margareten (AUT)12:15
16FR16:302C Perchtoldsdorfer Devils (AUT):Union Horn (AUT)14:2
17FR09:003B WAT Fünfhaus/GRG15Schmelz 1 (AUT):Badener AC (AUT)17:15
18FR09:303B Kauno Raj. SM (LIT):Krka/2 (SLO)17:12
19FR10:303B Badener AC (AUT):Krka/2 (SLO)3:20
20FR11:003B WAT Fünfhaus/GRG15Schmelz 1 (AUT):Kauno Raj. SM (LIT)12:12
21FR12:003B Badener AC (AUT):Kauno Raj. SM (LIT)6:16
22FR12:303B Krka/2 (SLO):WAT Fünfhaus/GRG15Schmelz 1 (AUT)18:7
23FR13:003D Szentgotthardi VSE (HUN):Bregenz Handball (AUT)10:8
24FR13:303D HSG Bärnbach/Köflach (AUT):WAT Atzgersdorf (AUT) a.K.6:O
25FR14:303D Bregenz Handball (AUT):WAT Atzgersdorf (AUT) a.K.6:O
26FR15:003D Szentgotthardi VSE (HUN):HSG Bärnbach/Köflach (AUT)10:10
27FR16:003D WAT Atzgersdorf (AUT) a.K.:Szentgotthardi VSE (HUN)O:6
28FR16:303D HSG Bärnbach/Köflach (AUT):Bregenz Handball (AUT)13:13
29SA08:302C WAT Fivers Margareten (AUT):Tatabanya Kodali (HUN)6:12
30SA09:002C HIB Liebenau Graz (AUT):Perchtoldsdorfer Devils (AUT)13:10
31SA09:302A UHC Stockerau (AUT):Krka/1 (SLO)8:18
32SA10:002A WAT Fünfhaus/GRG15Schmelz 2 (AUT):Union West Wien (AUT)2:18
33SA10:302 1/4-FinaleTatabanya Kodali (HUN):HSG Bärnbach/Köflach (AUT)16:8
34SA11:002 Platz/rank 17WAT Fünfhaus/GRG15Schmelz 2 (AUT):Union Horn (AUT)6:15
35SA11:302 1/4-FinaleSzentgotthardi VSE (HUN):WAT Fivers Margareten (AUT)5:13
36SA12:002 1/4-FinaleKrka/1 (SLO):Krka/2 (SLO)12:10
37SA12:302 1/4-FinaleKauno Raj. SM (LIT):Union West Wien (AUT)13:12
38SA13:002 VVFHSG Bärnbach/Köflach (AUT):Krka/2 (SLO)6:14
39SA13:302 VVFSzentgotthardi VSE (HUN):Union West Wien (AUT)3:15
40SA14:002 1/2-FinaleTatabanya Kodali (HUN):Krka/1 (SLO)10:7
41SA14:302 1/2-FinaleWAT Fivers Margareten (AUT):Kauno Raj. SM (LIT)8:9
42SA15:002  UHC Stockerau (AUT):WAT Fünfhaus/GRG15Schmelz 1 (AUT)5:6
43SA15:302  HIB Liebenau Graz (AUT):Bregenz Handball (AUT)17:8
44SA16:002 Platz/rank 7HSG Bärnbach/Köflach (AUT):Szentgotthardi VSE (HUN)11:4
45SA16:302 Platz/rank 5Krka/2 (SLO):Union West Wien (AUT)8:10
46SA17:002 Platz/rank 3Krka/1 (SLO):WAT Fivers Margareten (AUT)14:11
47SA17:302 Platz/rank 11UHC Stockerau (AUT):Bregenz Handball (AUT)14:11
48SA18:002 Platz/rank 9WAT Fünfhaus/GRG15Schmelz 1 (AUT):HIB Liebenau Graz (AUT)6:19
49SA11:303  Badener AC (AUT):WAT Atzgersdorf (AUT) a.K.6: 
50SA12:003  Union Raika Gänserndorf (AUT):Perchtoldsdorfer Devils (AUT)4:22
51SA13:003 Platz/rank 15WAT Atzgersdorf (AUT) a.K.:Union Raika Gänserndorf (AUT)O:6
52SA13:303 Platz/rank 13Badener AC (AUT):Perchtoldsdorfer Devils (AUT)1:10
53SA18:401 oder USZ FinaleTatabanya Kodali (HUN):Kauno Raj. SM (LIT)15:10
     TabelleRanking     
     1Tatabanya Kodali (HUN)     
     2Kauno Raj. SM (LIT)     
     3Krka/1 (SLO)     
     4WAT Fivers Margareten (AUT)     
     5Union West Wien (AUT)     
     6Krka/2 (SLO)     
     7HSG Bärnbach/Köflach (AUT)     
     8Szentgotthardi VSE (HUN)     
     9HIB Liebenau Graz (AUT)     
     10WAT Fünfhaus/GRG15Schmelz 1 (AUT)     
     11UHC Stockerau (AUT)     
     12Bregenz Handball (AUT)     
     13Perchtoldsdorfer Devils (AUT)     
     14Badener AC (AUT)     
     15Union Raika Gänserndorf (AUT)     
     16WAT Atzgersdorf (AUT) a.K.     
     17Union Horn (AUT)     
     18WAT Fünfhaus/GRG15Schmelz 2 (AUT)     

This post is also available in: deDeutsch