2017 Teilnehmer

MJ2005

  1. Tatabanya-Kodali Zoltan ISK (HUN)
  2. Szentgotthard (HUN)
  3. MRK Krka/1 (SLO)
  4. MRK Krka/2 (SLO)
  5. HC Tatran Stupava (SVK)
  6. Vyshgorod (UKR)
  7. UNION Horn (AUT)
  8. UNION Raika Gänserndorf (AUT)
  9. HIB Liebenau Graz (AUT)
  10. HSG Bärnbach/Köflach (AUT)
  11. UHC Tulln (AUT)
  12. WAT Atzgersdorf (AUT)
  13. UHC Stockerau (AUT)
  14. Fivers WAT Margareten (AUT)
  15. UNION West-Wien/1 (AUT)
  16. UNION West-Wien/2 (AUT)
  17. WAT Fünfhaus/GRG 15-Schmelz (AUT)

MJ2003

  1. Tatabanya-Kodali Zoltan ISK (HUN)
  2. Szentgotthard (HUN)
  3. MRK Krka/1 (SLO)
  4. MRK Krka/2 (SLO)
  5. Sport Club Senec (SLK)
  6. HIB Liebenau Graz (AUT)
  7. HSG Bärnbach/Köflach 1 (AUT)
  8. HSG Bärnbach/Köflach 2 (AUT)
  9. UNION RAIKA Gänserndorf (AUT)
  10. Union Tigers Korneuburg (AUT)
  11. UHC Tulln (AUT)
  12. WAT Atzgersdorf a.K. (AUT)
  13. SPG WAT Brigittenau Danube Flyers (AUT)
  14. Fivers WAT Margareten (AUT)
  15. POST SV (AUT)
  16. UNION West-Wien (AUT)
  17. WAT Fünfhaus(GRG 15-Schmelz/1 (AUT)
  18. WAT Fünfhaus(GRG 15-Schmelz/2 (AUT)


 

MJ2001

  1. ASD Pallamano Decima (ITA)
  2. Liceul Cu Programm Sportiv VASLUI (ROM)
  3. HIB Liebenau Graz (AUT)
  4. Vöslauer HC (AUT)
  5. WAT Atzgersdorf (AUT)
  6. UNION West-Wien (AUT)
  7. WAT Fünfhaus/GRG 15-Schmelz (AUT)

MJ1999

  1. HC Utena (LIT)
  2. WAT Atzgersdorf (AUT)
  3. UNION West-Wien (AUT)
  4. WAT Fünfhaus/GRG 15 – Schmelz (AUT)

WJ2005

  1. TJ Sokol Kobylisy II Prag (CZE)
  2. UKS Dwojka Lublin (POL)
  3. HC Tatran Stupava (SVK)
  4. Vyshgorod (UKR)
  5. UNION RAIKA Gänserndorf (AUT)
  6. HYPO NÖ (AUT)
  7. UHC Stockerau/1 (AUT)
  8. UHC Stockerau/2 (AUT)
  9. Vöslauer HC (AUT)
  10. WAT Atzgersdorf (AUT)
  11. DHC Fünfhaus (AUT)


 

WJ2003

  1. TJ Sokol Kobylisy II Prag (CZE)
  2. St. Petersburg (RUS)
  3. HC Tatran Stupava (SVK)
  4. HIB Liebenau Graz (AUT)
  5. SC Ferlach/SVVW (AUT)
  6. HYPO NÖ (AUT)
  7. UNION Tulln (AUT)
  8. WAT Atzgersdorf (AUT)
  9. Vöslauer HC (AUT)
  10. DHC Fünfhaus (AUT)

WJ2001

  1. TJ Sokol Kobylisy II Prag (CZE)
  2. SC MakranstÄdt (GER)
  3. SC Ferlach (AUT)
  4. HIB Liebenau Graz (AUT)
  5. UHC Raika Gänserndorf (AUT)
  6. Vöslauer HC (AUT)
  7. HYPO NÖ (AUT)

This post is also available in: enEnglish