Altersklassen
age groups
WJ 2006
WJ 2004
WJ 2002
MJ 2006
MJ 2004
MJ 2002
MJ 2000

NRTag/ DayZeit/ TimePlatz/ CourtGruppe/ Group Team 1 Team 2   
501FR09:006A Hypo NÖ (AUT):Union Raika Gänserndorf (AUT)12:8
502FR09:306A CS Alpha Oradea (ROM):DHC Fünfhaus/GRG 15 (AUT)5:16
503FR10:006B HC Garliava (LIT):GKL Waldviertel (AUT)14:10
504FR10:306A Union Raika Gänserndorf (AUT):DHC Fünfhaus/GRG 15 (AUT)12:13
505FR11:006A CS Alpha Oradea (ROM):Hypo NÖ (AUT)2:18
506FR11:306B GKL Waldviertel (AUT):WAT Atzgersdorf (AUT)9:13
507FR12:006A CS Alpha Oradea (ROM):Union Raika Gänserndorf (AUT)11:18
508FR12:306A Hypo NÖ (AUT):DHC Fünfhaus/GRG 15 (AUT)14:10
509FR13:006B WAT Atzgersdorf (AUT):HC Garliava (LIT)8:11
510FR13:306C Tallinn SK/SK Reval Sport (EST):R.H.ZV HB Wiener Neustadt (AUT)9:17
511FR14:006C Handball Wölfe Wien (AUT):HSG Bärnbach/Köflach (AUT)16:14
512FR14:306D MGA Fivers (AUT):Vöslauer HC (AUT)9:8
513FR15:006C R.H.ZV HB Wiener Neustadt (AUT):HSG Bärnbach/Köflach (AUT)23:9
514FR15:306C Tallinn SK/SK Reval Sport (EST):Handball Wölfe Wien (AUT)11:5
515FR16:006D Vöslauer HC (AUT):UHC Stockerau (AUT)13:8
516FR16:306C Tallinn SK/SK Reval Sport (EST):HSG Bärnbach/Köflach (AUT)19:5
517FR17:006C R.H.ZV HB Wiener Neustadt (AUT):Handball Wölfe Wien (AUT)14:2
518FR17:306D UHC Stockerau (AUT):MGA Fivers (AUT)10:13
519SA08:306 1/4-FinaleHypo NÖ (AUT):WAT Atzgersdorf (AUT)7:10
520SA09:006 1/4-FinaleHC Garliava (LIT):DHC Fünfhaus/GRG 15 (AUT)12:6
521SA09:306 1/4-FinaleR.H.ZV HB Wiener Neustadt (AUT):Vöslauer HC (AUT)10:6
522SA10:006 1/4-FinaleMGA Fivers (AUT):Tallinn SK/SK Reval Sport (EST)9:15
523SA10:306 VVFHypo NÖ (AUT):Vöslauer HC (AUT)9:10
524SA11:006 VVFDHC Fünfhaus/GRG 15 (AUT):MGA Fivers (AUT)10:8
525SA11:306 1/2-FinaleWAT Atzgersdorf (AUT):R.H.ZV HB Wiener Neustadt (AUT)9:11
526SA12:006 1/2-FinaleHC Garliava (LIT):Tallinn SK/SK Reval Sport (EST)15:10
527SA12:306 Platz/rank 7Hypo NÖ (AUT):MGA Fivers (AUT)13:11
528SA13:006 Platz/rank 5Vöslauer HC (AUT):DHC Fünfhaus/GRG 15 (AUT)14:10
529SA13:306 Platz/rank 3WAT Atzgersdorf (AUT):Tallinn SK/SK Reval Sport (EST)12:13
530SA14:006  Union Raika Gänserndorf (AUT):HSG Bärnbach/Köflach (AUT)14:5
531SA14:306  CS Alpha Oradea (ROM):Handball Wölfe Wien (AUT)7:16
532SA15:006  GKL Waldviertel (AUT):UHC Stockerau (AUT)12:6
533SA15:306  HSG Bärnbach/Köflach (AUT):CS Alpha Oradea (ROM)19:4
534SA16:006  Union Raika Gänserndorf (AUT):Handball Wölfe Wien (AUT)15:11
535SA16:306  CS Alpha Oradea (ROM):UHC Stockerau (AUT)4:15
536SA17:006  Handball Wölfe Wien (AUT):GKL Waldviertel (AUT)6:O
537SA17:306  UHC Stockerau (AUT):HSG Bärnbach/Köflach (AUT)8:10
538SA18:006  GKL Waldviertel (AUT):Union Raika Gänserndorf (AUT)O:6
539SO08:30USZ FinaleR.H.ZV HB Wiener Neustadt (AUT):HC Garliava (LIT)19:13
     TabelleRanking     
     1R.H.ZV HB Wiener Neustadt (AUT)     
     2HC Garliava (LIT)     
     3Tallinn SK/SK Reval Sport (EST)     
     4WAT Atzgersdorf (AUT)     
     5Vöslauer HC (AUT)     
     6DHC Fünfhaus/GRG 15 (AUT)     
     7Hypo NÖ (AUT)     
     8MGA Fivers (AUT)     
     9Union Raika Gänserndorf (AUT)     
     10Handball Wölfe Wien (AUT)     
     11GKL Waldviertel (AUT)     
     12HSG Bärnbach/Köflach (AUT)     
     13UHC Stockerau (AUT)     
     14CS Alpha Oradea (ROM)     

This post is also available in: enEnglish